İşaretli yazıyı okutmak için tıklayın. Günaydınmilas.com GSpeech
MILAS
marketlerlogo2.png

twt-btn.pngfb-btn.png

giydirme1.gif

 

giydirmealt.gif

giydirmealt-2.gif

 
 
 
 
 
 

paylas2_0ca43.png
 
Duyarlılığını Göster Haberi Sen de Paylaş

Vergi ve prim borçlarına ödemede kolaylık sağlandı

(7270 Duygu)
(1819 Duygu)
(481 Duygu)
(338 Duygu)
(329 Duygu)
(314 Duygu)
(302 Duygu)
 

Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Bazı Kanunlarda ve Bir Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun'da değişiklik yapıldı. Yapılan değişikliğe göre; vergi yükümlülüklerini süresinde yerine getirmiş ancak öngörülmeyen nedenlerle son bir yıl içinde borçlarını ödeyememiş vergi yükümlülerine borçlarını taksitlendirerek ödeyebilmelerine imkan sağlandı.
301118vergi.jpg

Yapılan değişikliğe göre; Hazine ve Maliye Bakanlığına bağlı tahsil dairelerince takip edilen ve Vergi Usul kanunu kapsamına giren vergi, resim, harç ve cezalar ile bu alacaklara bağlı gecikme faizi ve gecikme zammının vadesinde ödenmesi veya haczin tatbiki ya da haiz olunmuş malların paraya çevrilmesi amme borçlusunu çok zor duruma düşürecekse, borçlu tarafından yazı ile istenmiş olmak ve aranan şartları taşımak koşuluyla vadesi bir yılı geçmemiş alacaklar, Hazine ve Maliye Bakanınca 60 ayı geçmemek üzere faiz ve teminat alınarak ertelenebilecek.
Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu'na yapılan bir ekleme ile de kurumun takip edilen alacakları için en az üç yıl süreyle prim yükümlüsü olup son üç yıl içerisinde verilmesi gereken bildirgeleri yasal süresi içinde vermiş olanlardan başvuru tarihi itibariyle vadesi bir yılı geçmemiş borcunu borç ödemede iyi niyet sahibi olmasına rağmen ödeyememiş olanlar hakkında uygulatmaya ve uyumlu prim borçlarını belirlemeye Cumhurbaşkanı yetkili kılındı.
Sosyal Güvenlik Kurumu ile ilgili olarak yapılan düzenleme ile yükümlülüklerini süresinde yerine getirmiş ancak öngörülmeyen nedenlerle son bir yıl içinde borçlarını ödeyememiş olan vergi ve/veya prim borçlularının borçlarını taksitlendirerek ödeyebilmelerine de olanak tanındı.
Yapılan düzenlemelerle 1 Ocak 2018 tarihinden itibaren vadesi gelen ve bir yılı aşmayan vergi, resim, harç ve vergi cezaları, sosyal sigorta primleri, işsizlik sigortası primleri ve idari para cezası ile bunlara ilişkin gecikme cezası ve gecikme zammı tecil ve taksitlendirilebilecektir.
Borçlar, 60 aya kadar aylık eşit taksitler halinde ödenebilecek, tecil ve taksitlendirme işlemlerinde borçlara uygulanmış olan gecikme cezası ve gecikme zammı yerine Yİ-ÜFE oranları basit usulde uygulanacak, borçların taksitler halinde ödenmesinde yıllık % 20 olan tecil faizi çok zor durum derecesine bağlı olarak % 1.1 ila % 16.5 arasında değişen oranlarda uygulanabilecek. Borçluların 500 bin TL'ye kadar olan borçları için teminat aranmayacak, 500 bin TL'yi aşan borçlar için ise aşan kısmın % 25'i oranında teminat alınacak.


Ekran Alıntısı.JPG


Ekran Alıntısı.JPG

radyo-1_2c406.jpgradyo-2_bc756.jpgradyo-3_4e6a6.jpg

 

MILAS

1-e1392026716167.png

2-e1392027888224.png

3-e1392027941568.png

haberihbargf.gif

reklamsabit-icasagi.gif

İhracat şampiyonlarının 160 tanesi Egeli Muğla’nın ve Milas’ın Gururu; Kılıç Holding Muğla’dan en fazla ihracat yapan firma olmayı başardı.
Başkan ve Yardımcılarından Yıldız kardeşlere ziyaret
Büyükşehir’in Bilgisayarları Çocukların Hizmetinde
Yatağan TES-İŞ'in başlattığı hukuksal mücadelede adalet emekten yana tecil etti
Başkan Tokat İtfaiye Haftasını Kutladı
Karantina nedeniyle kapalı olan hizmet binası açıldı…
Termal kameralı drone ile gece kaçak av denetimi yapıldı
Su ihtiyacını 2045 yılına kadar karşılayacak projede sona yaklaşıldı

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

ihbarhatti_bddec.jpg

İşaretli yazıyı okutmak için tıklayın. Günaydınmilas.com GSpeech
/ekonomi/18278-vergi-ve-prim-borclarina-odemede-kolaylik-saglandi