İşaretli yazıyı okutmak için tıklayın. Günaydınmilas.com GSpeech
MILAS
marketlerlogo2.png

twt-btn.pngfb-btn.png

videoana_246a7.png

giydirme1.gif

 

giydirmealt.gif

giydirmealt-2.gif

 
 
 
 
 
 

paylas2_0ca43.png
 
Duyarlılığını Göster Haberi Sen de Paylaş

MSKÜ’de ilk biyonik kulak uygulaması yapıldı

(3479 Duygu)
(834 Duygu)
(190 Duygu)
(153 Duygu)
(159 Duygu)
(141 Duygu)
(149 Duygu)
 

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde ilk biyonik kulak (koklear implant) uygulaması gerçekleştirildi.
19072019msku.jpg

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Tıp Fakültesi Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Anabilim Dalı ekibi tarafından gerçekleştirilen ameliyat ile hastanın sol kulağına “Koklear implant” (biyonik kulak) uygulaması yapıldı.

Yapılan operasyonla ilgili açıklama yapan MSKHEAH Başhekim Vekili Op. Dr. Salih Akkuş, ilerleyici iç kulak tipi işitme kaybı başlayan 20 yaşındaki üniversite öğrencisi hastanın her iki kulağında çok ileri derecede sensörinöral tipte işitme kaybı şikayeti olduğunu belirterek, “Bu uygulama ile sağır ve dilsiz olmaya aday çocuklar işitme ve konuşma özründen kurtulabilecek ve işitme duyusunu tamamen kaybeden erişkinler de yeniden işitebilecekler. Ülkemizde yenidoğan her 1000 bebekten iki ile üçünde işitme kaybı saptanmakta. Ayrıca işitebilirken herhangi bir nedenle işitme yeteneğini tamamen kaybeden binlerce hasta bulunmakta” dedi.
Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Harun Üçüncü ise, çocuklarda işitme kaybının yenidoğan döneminde saptanması ve en kısa sürede işitme cihazı kullanılması durumunda, implant uygulaması için aday hale getirilebileceğini ve bir yaşından sonra ise koklear implant uygulanması ile çocukların işitme engelli olmayan yaşıtlarıyla aynı okullara gidebilecek seviyeye gelebileceğini vurguladı.
İşitme kayıplı hastalarda uygun tedavi seçenekleri ile işitme rehabilitasyonunu, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim Araştırma Hastanesi Odyoloji kliniğinde başarıyla yürütüldüğünü ifade eden MSKHEAH Başhekim Vekili Op. Dr. Salih Akkuş “Hastanemizde 2018 yılında ilk kez kemiğe monte edilen işitme cihazı uygulaması yapılırken, bu yıl da yapılan koklear implant ameliyatı ile daha ileri tedavi yöntemlerini hastalarımıza sunmakta olduğumuzu belirtmiştir” dedi.

2.jpg


Ekran Alıntısı.JPG


Ekran Alıntısı.JPG

radyo-1_2c406.jpgradyo-2_bc756.jpgradyo-3_4e6a6.jpg

 

MILAS

1-e1392026716167.png

2-e1392027888224.png

3-e1392027941568.png

haberihbargf.gif

reklamsabit-icasagi.gif

Şehiriçi aydınlatmaları değişsin
Üreten Kadın, Büyüyen Muğla!
Sikke, yüzük, mızrak uçları ele geçirildi
Evinde hint keneviriyle yakalandı
Bu Mağaza Konseptiyle Büyülüyor…
Uluslararası Karikatür Yarışması’nın teması “Göç”
Sabancı’dan Saylak’a hayırlı olsun ziyareti
20 klinik 3 ay ücretsiz hizmet verecek

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

ihbarhatti_bddec.jpg

İşaretli yazıyı okutmak için tıklayın. Günaydınmilas.com GSpeech